Kultivatorius

Įprastinių spyruoklinių akėčių konstrukcija pasižymėjo mažu atstumu nuo rėmo iki žemės paviršiaus (30 cm), dėl to akėčios užsikimšdavo. Kitas jų trūkumas – akėčios išlinkdavo šonuose, ir taip likdavo neįdirbti ruožai. Netgi tiksliai virbalo viršūnėje esantis atramos taškas neužtikrina prisitaikymo prie dirvos paviršiaus. Naudojant įprastines 4-ių sijų spyruoklines akėčias su 10 cm atstumu tarp vagučių neįmanoma įdirbti viso dirbamos žemės ploto. Be to, yra didelis pavojus akėčioms užsikimšti įdirbant ražienas. Naujos konstrukcijos akėčių rėmas yra 70 cm aukščio. Tai sumažina galimybę užsikimšti. Atramos taškas yra apie 15 cm prieš virbalo viršūnę, o tai reiškia, kad kai dirvos pasipriešinimas virbalą spaudžia atgal, virbalas automatiškai pakyla. Šis principas užtikrina tolygų įdirbimo gylį (tempimo stiprio reguliavimas). Nepaisant 70 cm ilgio, 60 mm pločio skardos spyruoklinis virbalas neišlinksta į šonus. Ši virbalo konstrukcija, šešių sijų rėmas ir 9,7 cm atstumas tarp vagučių bei užžertuvai užtikrina pilno dirbamo ploto įdirbimą. Toks įdirbimas nepamainomas ekologiškai ūkininkaujant, pvz., prieš sėją norint sudaiginti kaip galima daugiau piktžolių sėklų. Prieš sėją piktžolės sunaikinamos.

Pritaikymo pavyzdžiai:


Lyginimas pavasarį
„Treffler“ spyruoklinės akėčios palyginus su įprastiniu lygintuvu daug lengvesnės,  paskatina sudygti daugiau piktžolių sėklų ir tuo pat metu šalina piktžolių šaknis.


Piktžolių kontrolė piktžolėms jautriuose
pasėliuose: kukurūzuose, sojos pupelėse arba daržovėse. Kelias savaites prieš sėją kelis kartus kas keletą dienų dirva įdirbama 6-8 cm gyliu ir suvoluojama, kad piktžolių sėklos sudygtų prieš sėją.


Šiaudų paskirstymas
Kai pjaunamąja nupjauti šiaudai pasiskirsto netolygiai, pervažiavus skersai pjaunamosios vėžių galima šiaudus išsklaidyti tolygiau.


Ražienų apdorojimas
Po įdirbimo kultivatoriumi su strėliniais noragėliais nupjautas piktžoles galima iškelti džiūti ir tuo pat metu paskatinti išbyrėjusių grūdų bei piktžolių sėklas dygti.


Tarpinis priešsėlis
Prie akėčių galima prijungti pneumatinę sėjamąją ir sėklą išbarstyti prieš virbalus.


Beplūgis dobilų apdorojimas
Po įdirbimo kultivatoriumi su strėliniais noragėliais velėną galima apversti ir palikti džiūti.


Srutų įterpimas
TF serijos modelis tinkamas įterpti srutas. Jį taip pat galima prijungti tiesiogiai prie srutų rezervuaro.

Techniniai duomenys

Video pristatymas

Tel. pasiteirauti: 8 620 33 506

El. paštas: info@agrotc.lt

Miestas: Vilnius

UAB „Agrotechnikos centras“ 
Kėdainių g. 13, Skėmių k., Skėmių sen.
LT-82350 Radviliškio r., Lietuva
Mob. tel. 8 620 33 506, faks. 8 5 233 5345
El. p. info@agrotc.lt
© 2018 AUGA group, AB. Visos teisės saugomos.